Warszawa
9 października 2021
Palladium
KUP BILET!
Strachy na Lachy powracają z nową płytą!!! 🙂
W czerwcu w sieci pojawił się nowy utwór Strachów pt. „Niebotyczne niebowstąpienie”, który zapowiadał nadejście nowej płyty. Już niebawem, bo 3 września poznamy kolejny singel „Zachmurzony w tobie” a 1 października czeka nas premiera nowej płyty! Będzie to pierwsza od czterech lat płyta studyjna zespołu. Tydzień po premierze zapraszamy na koncert promujący wydawnictwo.
Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Longin Bartkowiak, perkusista Rafał Kuzyn Piotrowiak i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Od tamtej pory formacja wydała kilka albumów – każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji, Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki.
STRACHY NA LACHY – Niebotyczne niebowstąpienie https://www.youtube.com/watch?v=YkVkjKP49dY
Przed Strachami na scenie zagrają ECHA. Echa, alternatywny zespół, którego debiutancki album został uznany jedną z najciekawszych premier lata 2019, jesienią wyda drugą płytę.
W 2020 roku grupa zaskoczyła dyskotekowym „Chamskim beatem”, pandemicznym „Przeżywaniem”, a ostatnio piosenką „Gwiazdy”. Piosenkę ilustruje teledysk w reżyserii Janka Pietrzaka. W tym oryginalnym wideoklipie muzycy byli blisko gwiazd – i to dosłownie, zdjęcia powstały bowiem 30 metrów nad ziemią, z przepiękną architekturą Warszawy w tle.
Całość materiału na nową płytę powstała na przestrzeni ostatniego roku, a muzycy sięgają do rozmaitych inspiracji – elektroniki, rocka, indie popu, a także disco. Jak zapewniają muzycy, będzie to ciekawe połączenie różnych stylistycznie, czasem wręcz szalonych, piosenek, z poetyckimi, niebanalnymi tekstami.
Twórcy zespołu Echa – Krzysiek Garbaciak i Arek Tyda pierwszy raz spotkali się w zespole Bezsensu. Muzycy występowali na Open’er Festival, Slot Art Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe. Gościli także na trasach takich wykonawców jak Kult, Happysad, Myslovitz i Strachy na Lachy.
Poprzedni album kapeli, zatytułowany po prostu „Echa” ukazał się w 2019 i zawierał takie piosenki jak „Polska na supeł” i „Czy masz dla mnie czas?”. Wydawnictwo to oferuje dojrzałe brzmienie indie z wpływami elektroniki i popu, co sprawia, że to jedna z ciekawszych propozycji polskiej alternatywy. Album został ciepło przyjęty przez między innym słuchaczy radiowej Trójki i Eski Rock.
Billety:
palladium.pl – https://bit.ly/3mKCtp0
goout.pl – https://bit.ly/38m2D8P

Pokaż mniej